Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

۲ برابر شدن بروز سرطان (پروستات) در ایران

۲ برابر شدن بروز سرطان (پروستات) در ایران

افزایش سرطان در ایران

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت عنوان کرد: “از سال ۱۳۹۵ سرطان پروستات در مردان ایرانی بجای سرطان معده در رده اول سرطان قرار گرفته است و در بیست سال آینده تعداد موارد سرطان در ایران از ۱۶۰ هزار به ۳۵۰ هزار نفر در سال خواهد رسید که این رقم تقریبا دو برابر متوسط جهانی خواهد بود.”
علی قنبری مطلق گفت: “۱۶ درصد علت مرگ و میر در کشور به دلیل از سرطان میباشد و سالانه ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان هزینه سرطان در کشور می‌باشد.”
وی همچنین افزود : “بروز سرطان در جهان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در مردان ۲۱۹ و زنان ۱۹۸ مورد می‌باشد، در ایران فعلاً میزان بروز کمتر از متوسط جهانی است به طوری که در مردان ۱۸۵ و زنان ۱۶۷ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور است.”آقای قنبری گفت: “افزایش جمعیت سالمند کشور و تغییر سبک زندگی و تغذیه، از عوامل مهم بروز سرطان است.”رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت در پایان گفت: “۶۸ درصد از خانواده‌های مبتلا به سرطان در کشور باید هزینه های کمرشکنی را متحمل شوند. با اجرای برنامه ملی مدیریت سرطان در کشور خواهیم توانست خطر مرگ زودرس را تا ۲۵ درصد کاهش دهیم.”

 

یک پاسخ

  1. Itís nearly impossible to find well-informed people for this topic, but you seem like you know what youíre talking about! Thanks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *