Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

پایگاه واکسیناسیون خودرویی باغ پرندگان تهران به بهره برداری رسید

پایگاه واکسیناسیون خودرویی باغ پرندگان تهران به بهره برداری رسید

راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون به عنوان راهی مطلوب برای تسهیل واکسیناسیون گروه های مختلف، نمادی از تبلور همگرایی و کار بین بخشی است.

به گزارش وبدا؛ دکتر علیرضا زالی امروز دوشنبه در مراسم بهره برداری از پایگاه واکسیناسیون کووید ۱۹ خودرویی شمال تهران واقع در باغ پرندگان، گفت: “راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون به عنوان راهی مطلوب برای تسهیل واکسیناسیون گروه های مختلف، نمادی از تبلور همگرایی و کار بین بخشی است.”

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه راه اندازی مراکز واکسیناسیون بدون همراهی نهادهای مختلفی همچون شهرداری، هلال احمر، نیروی انتظامی، اداره کل تربیت بدنی، آموزش و پروش، سپاه و بسیج محقق نمی شد، اظهار کرد: “امروز با بهره برداری از این مجموعه شصت و یکمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون افتتاح شد.”

وی افزود: “در فاز اول و دوم واکسیناسیون، راه اندازی ۸۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون هدف گذاری شده است، با تلاش سه دانشگاه علوم پزشکی نیل به این هدف امکان پذیر است.”

دکتر زالی با اشاره به تراکم جمعیت، مهاجر پذیری و میزان بالای ساخت و ساز در منطقه ۴ شهرداری تهران، این منطقه را از نقاط داغ کووید ۱۹ در دوران شیوع بیماری معرفي كرد. 

وی با بیان اینکه در فاز اول و دوم واکسیناسیون، راه اندازی ۸۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون هدف گذاری شده است، افزود: با تلاش سه دانشگاه علوم پزشکی نیل به این هدف امکان پذیر است.

افراد بالای ۶۵ سال؛ قربانیان ۸۲ درصد مرگ و میرها در خیز چهارم کرونا

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه در خیز چهارم کرونا ۸۲ درصد مرگ و میرها مربوط به گروه سنی ۶۵ سال به بالا بوده است، بر ضرورت معطوف کردن تلاش ها برای دريافت واكسن این گروه سنی تاکید کرد.

وی در ادامه گفت: ” تا امروز ۶۵ درصد افراد بالای ۷۵ سال واکسن دریافت کرده اند و بین ۱۸ تا ۲۰ درصد افراد بالای ۷۰ سال نیز در فرایند واکسیناسیون قرار گرفته اند.”

دکتر زالی گفت كه در آینده ای نزدیک با افتتاح مراکز تجمیعی دیگر فرایند واكسن از شتاب بیشتری برخوردار شود. 

محمد محمد دوست شهردار منطقه ۴ تهران گفت: “در حال حاضر این پایگاه با سه غرفه در حال فعالیت است و آمادگی افزایش تعداد غرفه ها، به شش عدد را داریم.”

وی ابراز امیدواری کرد که بتوان با گسترش مراکز واکسیناسیون و آمادگی برای واکسینه کردن جمعیت جوانتر، خدمات شایسته ای به اهالی شهر تهران ارایه شود.

سرهنگ اکبر بختیاری جانشین قرارگاه نصر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بخش دیگری از این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های کادر بهداشت و درمان در دوران شیوع کرونا و همچنین همراهی شهرداری برای راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون، از برنامه ریزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای کمک به بهره برداری از پایگاه های دیگر واکسیناسیون در شهر تهران در زمانی نزدیک خبر داد.

زینب نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران نیز در ادامه با اشاره به همکاری های بین بخشی و هم افزایی بین دستگاه های مختلف کشور برای مقابله با کرونا نسبت به تلاش های مسئولان و متخصصان کشور برای واکسیناسیون مردم ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین نسبت به استفاده از تمام ظرفیت ها و زیرساخت های شهرداری تهران برای کمک به تسریع واکسیناسیون شهروندان اعلام آمادگی کرد.

در پایان این مراسم که با سالروز آزادسازی خرمشهر مقارن شده بود، از خانواده شهید داوود مردانشاه  با حضور دکتر زالی و سایر مسئولان قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *