Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از تیرماه آغاز می‌شود/ تزریق دوز دوم واکسن کرونا از فردا

واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از تیرماه آغاز می‌شود/ تزریق دوز دوم واکسن کرونا از فردا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان “تزریق دوز دوم واکسن کرونا از فردا آغاز می‌شود”، گفت: در تیرماه حجم انبوهی از واکسن برکت به دست ما خواهد رسید که واکسیناسیون عمومی را با آن انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا، علیرضا رئیسی در حاشیه هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره واکسن کرونا تصریح کرد: روز پنج‌شنبه محموله جدید واکسن کرونا به دستمان رسید؛ از فردا دوز دوم واکسیناسیون افراد بالای 70 سال را تکمیل می‌کنیم و به افراد بالای 70 سال که هنوز واکسن نزده‌اند، واکسن کرونا تزریق خواهیم کرد.

وی ادامه داد: خبر خوش‌تر، گرفتن مجوز واکسن برکت است که از این هفته میزان تولید این واکسن در کشور افزایش می‌یابد و در تیرماه، حجم انبوهی از این واکسن به دست ما خواهد رسید که واکسیناسیون عمومی را با آن انجام خواهیم داد. واکسن پاستور نیز در حال طی کردن فاز سوم است و اگر کمیته‌های بالینی و اخلاق در پژوهش و کمیته‌های ناظر به آن مجوز مصرف دهند واکسن پاستور نیز این هفته یا اوایل هفته آینده می‌تواند به واکسیناسیون عمومی کشور اضافه شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز کرد: وضعیت کشورهای جهان مورد بررسی قرار گرفت، برزیل بیش از 2500 مرگ و هند 1600 مرگ را به ثبت رساند؛ در آرژانتین، روسیه و برخی دیگر از کشورها نیز وضعیت بیماری بحرانی است که زنگ هشداری است که همچنان باید در این زمینه دقت کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت متذکر شد: اگرچه در مجموع روند کرونا در کشور نزولی است اما باید به‌ویژه در برخی استان‌های شرقی و جنوبی کشور مانند هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و کرمان مراقبت بیشتری داشته باشیم.

وی با یادآوری اینکه “در زمان حاضر 22 شهر قرمز، 251 شهر زرد و 175 شهر نارنجی داریم” گفت: شهرهای قرمز عمدتاً در بوشهر، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان قرار دارند که این شهرها شامل تنگستان، دشتستان، دشتی، عسلویه، کنگان، ایرانشهر، چابهار، زاهدان، نیک‌شهر، رودبار جنوب، کهنوج، منوجان، بستک، بندرلنگه، بندرعباس، پارسیان، جاسک، رودان، میناب و جزیره سیری است.

رئیسی خاطرنشان کرد: در شهرهای جنوبی کشور در تابستان خیز بیماری را داشتیم، با توجه به گرم شدن هوا، تجمعات در محیط‌های بسته که کولر دارد می‌تواند عامل گردش هوای داخلی و انتقال ویروس کرونا باشد بنابراین پروتکل‌ها باید رعایت شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به پایان یافتن آزمون‌های دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم، بیان کرد: باید بابت رعایت پروتکل‌ها در برگزاری امتحان‌ها تشکر کنیم که بالای 95 درصد بوده است؛ البته در برخی نقاط برگزاری آزمون‌ها نیز در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشکالاتی وجود داشت.

وی در پایان از وزارت کشور و ستادهای انتخاباتی و حضور مردم پای صندوق‌های رأی همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تقدیر و اظهار کرد: همکاران ما بسیار تلاش کردند شرایطی را مهیا کنند که مردم بتوانند با خیال راحت پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند و مشارکت حداکثری داشته باشند، بر اساس گزارش‌های رسیده، اگرچه اشکالاتی نیز وجود داشت اما در مجموع رعایت پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات بسیار راضی‌کننده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *