Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

پایان واکسیناسیون علیه کرونای دانشجویان تا آذر ۱۴۰۰

پایان واکسیناسیون علیه کرونای دانشجویان تا آذر ۱۴۰۰

واکسیناسیون معلمان، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ه

به گزارش وبدا ، دکتر سیماسادات لاری در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به شرایط واکسیناسیون معلمان، استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: “آموزش برای ما خیلی مهم است. در آموزش و پرورش مقاطع ابتدایی مهم‌تر است.”

وی ادامه داد: “آموزش مجازی همچنان ادامه دارد اما ما می‌خواهیم آموزش حضوری باشد. کیفیت آموزش مجازی به آموزش حضوری نمی‌رسد و همه اذعان دارند که کیفیت آموزش افت کرده است.”

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت گفت: “مردادماه معلمان مدارس واکسینه می‌شوند تا دانش آموزان بتوانند از مهر به مدرسه بروند.”

ایشان خاطرنشان کرد: “جلساتی با وزارت علوم در زمینه واکسیناسیون دانشگاهیان داشته‌ایم. حدود ۲۰۰ هزار نفر از استادان و کارکنان دانشگاه‌ها نیز از مرداد واکسینه می‌شوند.”

وی گفت: “سه میلیون دانشجو در کشور داریم و ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی که در بخش‌های بالینی حضور داشتند واکسینه شده‌اند و سایر دانشجویان علوم پزشکی در بخش‌های بالینی حضور نداشتند هنوز واکسینه نشده‌اند.”

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت افزود: “۵۰۰ هزار نفر از دانشجو شهریورماه، یک میلیون از دانشجویان در مهرماه، یک میلیون از دانشجویان در آبان ماه و سایر دانشجویانی که باقی مانده باشند در آذرماه واکسینه می‌شوند.”

وی در ادامه افزود: “سناریوی ما در وزارت بهداشت این است آموزش حضوری دانشجویان به صورت شناور برنامه ریزی شود. در این زمینه خوابگاه دانشجویی بسیار مهم است چون بحث انتقال بیماری در خوابگاه‌ها هنوز اهمیت دارد و باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *