Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی برگزار شد

نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی برگزار شد

نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی

به گزارش وبدا، نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر مصطفی قانعی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور به صورت ویدئو کنفرانس صبح امروز در هتل قلب بیمارستان شهید رجایی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه وزیر بهداشت عنوان کرد: “ما چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم که اگر دیر به آنها پرداخته شود بسیاری از فرصت ها دیگر جبران پذیر نخواهند بود. در این دوره اقدامات بسیاری انجام شد که از همه ممنونم.”

وی در ادامه افزود: “این شورا باید شورای سیاستگذاری باشد، ورود به مسائل اجرایی حتی بحث معیشت رزیدنت کار این شورا نیست. اگر این اتفاق بیافتد شورا از منصب و جایگاه سیاستگذاری به جایگاه دیگری نزول خواهد کرد که در آینده، کشور را با چالش رو به رو خواهد کرد. لذا باید در راستای تربیت نیروی انسانی متناسب با جایگاهی که در نظام ارائه خدمت تعریف شده است، سیاستگذاری شود.”

دکتر نمکی گفت: “کرونا در دنیا به عنوان یک مولفه ظاهرا بهداشتی می تواند همه مولفه های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد. دوران پسا کرونا دوران بسیار پیچیده تری از دوران کرونا خواهد بود. بنده معتقدم که طاعون به عنوان یک اپیدمی، بسیاری از مولفه های اروپا را تغییر داد. طاعون در معادلات اقتصادی و سبک و سیاق زندگی جهان تاثیر گذاشت. کرونا هم در همه ابعاد از دین و مذهب و مراودات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی گرفته تا دیگر مسائل تاثیرگذار خواهد بود؛ به هر حال پدیده ای است که در آموزش ما چه در دبستان و چه در دانشگاه تاثیر گذاشته است.”

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: “در محتوای آموزشی باید بازنگری شود، تا باتوجه به صرف زمان و مدت تحصیل، دانشجویان بتوانند بعد از فارغ التحصیلی، کیفیت مطلوب در نظام ارائه خدمت را داشته باشند.”

وی در پایان افزود: “هنوز بخش هایی از جامعه محور شدن آموزش ها در علوم پزشکی مغفول مانده که امیدوارم تمهیداتی هم برای آن اندیشیده شود.”

در ادامه، دکتر حق دوست با بیان اینکه در دبیرخانه تخصصی شورای آموزش پزشکی-تخصصی زحمات فراوانی کشیده شده و موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، عنوان کرد: “بعد از نظرخواهی از عزیزان صاحب نظر کشوری در کمیته های معین به نحو مطلوبی تصمیمات اتخاذ و اجرایی می شوند.”

گفتنی است که در این جلسه موضوعات در دستور کار نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مطرح و روسای دانشگاه ها نظر خود را اعلام کردند که پس از رای گیری برخی از موارد مطروحه به تصویب رسیدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *