Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

نتایج مطالعه بالینی “واكسن فخرا” منتشر می‌شود

نتایج مطالعه بالینی “واكسن فخرا” منتشر می‌شود

احمد کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا گفت: "در فاز اول کارآزمایی بالینی واكسن کرونای "فخرا" با موفقیت به 135 نفر داوطلب تزریق شد. در این فاز بی‌خطری واكسن فخرا محرز شد و فاز دوم کارآزمایی بالینی واكسن فخرا روی 5 00 نفر داوطلب در تهران از 19 خردادماه آغاز شده است."

مدیر پروژه واكسن ایرانی فخرا ، گفت: “امیدوار هستیم که از اواسط تابستان با بهره‌برداری از کل زیرساخت‌ها، حدود یک تا ۱.۵ میلیون دوز واکسن کرونا را در ماه تولید کنیم.


احمد کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا گفت: “در فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن کرونای “فخرا” با موفقیت به 135 نفر داوطلب تزریق شد. در این فاز بی‌خطری واکسن فخرا محرز شد و فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا روی 5 00 نفر داوطلب در تهران از 19 خردادماه آغاز شده است.”

وی در پاسخ به این سوال که “آیا نتایج مطالعات کارآزمایی بالینی واکسن فخرا منتشر می‌شود؟” پاسخ داد: “بله؛ نتایج آماده شده و در ماه آینده منتشر می‌شود. در فاز اول، به دنبال این بودیم که بدانیم در پی تزریق واکسن کرونا، سیستم ایمنی داوطلبان تحریک می‌شود یا خیر که ایجاد “آنتی بادی‌های نوترالیزان” در خون داوطلبان ثابت کرده است که این واکسن قابلیت خنثی‌سازی ویروس را دارد البته باید برای اثبات ایمنی‌زایی واکسن، فاز سه نیز انجام شود تا بتوانیم با قطعیت درباره ایمنی‌زایی واکسن صحبت کنیم و باید در جامعه آماری بالا درصد اثربخشی واکسن را بررسی کنیم که این امر مستلزم اجرای فاز سوم است و پس از اجرای فاز دوم، با مجوز وزارت بهداشت وارد فاز سوم خواهیم شد‌.”

مدیر پروژه واکسن ایرانی فخرا درباره زیرساخت تولید انبوه واکسن نیز گفت: “ما امیدوار هستیم که از اواسط تابستان با بهره‌برداری از کل زیرساخت‌ها، حدود یک تا 1.5 میلیون دوز واكسن کرونا را در ماه تولید کنیم. پس از اجرای فاز سوم مطالعه بالینی، می‌توانیم درخواست مجوز مصرف اورژانسی واکسن را به سازمان غذا و دارو ارائه کنیم.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *