Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

لومفلوکساسین چیست؟

لومفلوکساسین چیست؟

لومفلوکساسین یک آنتی‌بیوتیک از کلاس دارویی فلوروکینولون‌ها می‌باشد که در بدن علیه باکتری‌ها مبارزه می‌کند. لومفلوکساسین در درمان عفونت‌های متفاوت باکتریایی ، مانند برونشیت و عفونت ادراری و غیره استفاده می‌شود.

لومفلوکساسین

برای کاهش رشد باکتری‌های مقاوم در برابر دارو و حفظ اثربخشی Maxaquin و سایر داروهای ضد باکتریایی ، از Maxaquin فقط در درمان یا جلوگیری از عفونت‌هایی که به اثبات رسیده‌اند یا به شدت حساس هستند ، استفاده می‌شود.

دارو های مشابه: فلروکساسین

مکانیسم اثر

لومفلوکساسین یک عامل فلوروکینولون باکتریایی است و در برابر طیف گسترده ای از موجودات گرم منفی و گرم مثبت فعالیت دارد. عمل ضد باکتریایی لومفلوکساسین ناشی از تداخل در فعالیت آنزیم های باکتریایی DNA ژیراز و توپوایزومراز IV است که برای رونویسی و تکثیر DNA باکتری مورد نیاز هستند. به نظر می رسد که DNA ژیراز هدف اصلی کینولون برای باکتری های گرم منفی است.

به نظر می رسد Topoisomerase IV هدف اصلی در ارگانیسم‌های گرم مثبت است. تداخل با این دو توپوایزومراز منجر به شکست رشته کروموزوم باکتریایی ، سوپرکلینگ و resealing می شود. در نتیجه تکثیر و رونویسی DNA مهار می‌شود.

تداخلات دارویی

زینک , سلنیوم , وندتانیب , دولاسترون , پردنیزون , دوفتیلید , بپریدیل , هالوفانترین , استوهگزامید , بداکیلین

هشدارها

واکنش های متوسط تا شدید فتوتوکسیک در بیمارانی که در معرض نور خورشید یا نور فرابنفش مصنوعی مانند لامپ های خورشیدی به طور مستقیم یا غیر مستقیم در طول درمان یا بعد از درمان قرار می گیرند، اتفاق می افتد.

در بیمارانی که لومفلوکساسین دریافت می کنند ، تشنج گزارش شده است.

دارو های مشابه

فلروکساسین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *