Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

3 شهروند ایرانی مبتلا به کرونای آفریقایی شناسایی شد

3 شهروند ایرانی مبتلا به کرونای آفریقایی شناسایی شد

سعید نمکی وزیر بهداشت ایران از شناسایی ۳ فرد مبتلا به کرونای آفریقای جنوبی در ایران خبر داد.

وزیر بهداشت امروز با بیان این‌ که با موج ویروس انگلیسی به عنوان موج چهارم کرونا مواجه شده‌ایم اظهار داشت: “متأسفانه تعداد مرگ‌های ناشی از بستری‌های زیادی که در این روزها داشتیم رو به افزایش است و متاسفانه در روزهای آینده شرایط سخت‌تری از لحاظ بستری و مرگ و میر خواهیم داشت.”

وی همچنین افزود: مراکز 16 ساعته سرپایی را افزایش دادیم و درمان سرپایی و بستری موقت را افزایش دادیم و توانستیم بار بستری را کاهش دهیم که باعث افزایش مراقبت بیمارستانی و ورودی کمتر بیمارستان‌های ما و کاهش مرگ و میرهای ما خواهد شد.

نمکی افزود: از امروز واکسیناسیون جمعیت بالای 80 سال در کشور آغاز شد و امیدواریم بتوانیم طبق برنامه زمان بندی شده تا خردادماه گروه‌های هدف را علیه کرونا واکسینه کنیم.

نمکی یادآور شد: تولید واکسن داخلی به خوبی پیش می‌رود؛ فاز سوم واکسن پاستور و برکت آغاز شده است و در آینده بسیار نزدیک مجموعه واکسن‌های داخلی تولید خواهد شد و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آقای نمکی با بیان اینکه ما در هر لحظه ورود ویروس‌های جهش یافته دیگر را به کشور بررسی می‌کردیم؛ ویروس گذرنامه نمی‌خواهد و ما صدای پای ویروس‎های آفریقای جنوبی و برزیلی و هندی را نیز در پشت در مرزهایمان می‌شنیدیم، تصریح کرد: من علم به شیوع ویروس آفریقای جنوبی و برزیلی در کشورهای همسایه داشتم و به همین دلیل مکاتباتی را برای منع ورود و خروج موارد از برخی کشورهای همسایه داشتم و بعضاً برخی از این مکاتبات و درخواست‌ها دنبال نشد که متأسفانه ما دیشب اطلاع یافتیم در یکی از استان‌های جنوبی کشور برای اولین بار سه مورد ویروس آفریقای جنوبی را پیدا کردیم و در حال رصد هستیم که اخبار دقیق‌تر را به اطلاع خواهیم رساند. ویروس آفریقای جنوبی از همه ویروس های جهش یافته سرسخت‌تر است و بسیاری از واکسن‌های کرونا روی آن اثربخشی ندارند یا اثر کمی دارند.

نمکی بیان اینکه ورود ویروس هندی و شیوع آن در کشور ما را تهدید می‌کند، گفت: صدای پای ویروس هندی را نزدیک‌ خود می‌شنویم. تمام تبعه هندی و پاکستانی که وارد کشور شدند را بررسی می‌کنیم و دیروز در یکی از شهرستان‌های کشور هندی‌هایی که مبتلا به کرونا بوده‌اند را پیدا کرده‌ایم که در حال ارزیابی آنها هستیم و امیدواریم ابتلای آنها به ویروس جهش یافته هندی نباشد.

وی در پایان هشدار داد: باید پروتکل‌ها را بیشتر رعایت کنیم زیرا نظام سلامت در اوج گرفتاری است.

 

یک پاسخ

  1. porno گفت:

    You could certainly see your skills in the work you write.
    The arena hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe.
    At all times go after your heart.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *