Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

رونمایی از ۲۰ دارو جدید

رونمایی از ۲۰ دارو جدید

رییس سازمان غذا و دارو از ۲۰ دارو شامل رادیو داروها، داروهای ضد سرطان، تکسین دهنده، داروی تزریقی تشخیص سرطان پروستات، محلول چشمی، یک داروی طب سنتی و ۱۱ کالای تجهیزات پزشکی رونمایی کرد و افزود این اقلام بزودی با افزایش تولید به بازار دارویی کشور تزریق می شوند.

سیدحیدر محمدی در 1402/10/24 در افتتاحیه دومین نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی در مصلای امام خمینی(ره) به رشد ۱۰۰ درصدی شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: شرکت‌های دانش بنیان به عنوان ارزش افزوده در کشور تلقی و در جهت حمایت از تولید فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: امسال به همت این شرکت ها ۳۳ تجهیزات پزشکی، ۱۷قلم دارو و هشت قلم طب سنتی در کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است و با ادامه حمایت دولت، افزایش تولید انبوه، بزودی جشن خودکفایی را خواهیم گرفت.

ارزبری یک میلیون دلاری با تولید ۲۱ درصدی داروها

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه سال گذشته حدود ۲۱ درصد داروها ارزبری بالای یک میلیون دلار داشتند که ۱۰ درصد آنها بالای ۳ میلیون دلار بودند، اظهار داشت: هرچه به سمت توسعه دانش بنیان‌ها برویم، عمق تولید بیشتر شده و هزینه تمام شده کمتر می‌شود.

محمدی سیاست وزارت بهداشت را حمایت از شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: قبل از انقلاب ۲۰ درصد نیاز دارویی کشور در شرکت های داخلی تولید می شد اما امروز به بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است.

محمدی با اشاره به وجود ۱۲ هزار دانشجوی داروسازی در کشور، بر اتصال حلقه آموزش و پژوهش به صنعت دارویی کشور تاکید کرد و گفت: مراکز رشد دانشگاهی و هسته‌های فناوری و پارک های علم و فناوری رو به افزایش است. و امیدواریم با حمایت های دولت شاهد توسعه فناوری در کشور باشیم و بزودی جشن خودکفایی را داشته باشیم.

تهیه کیت غربالگری نوزادان می تواند ۵۶ بیماری متابولیک را شناسایی کند

رییس سازمان انرژی اتمی ایران نیز در این آیین یکی از محورهای فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای کشورمان را کمک به تشخیص و درمان بیماران ذکر کرد و با بیان اینکه امروزه ۲۲ محصول در این سازمان در مرحله تحقیقات بالینی قرار دارد، اظهار داشت: یکی از این محصولات کیت غربالگری نوزادان است که تحول اساسی در حوزه بهداشت و درمان به شمار می رود و می توان با استفاده از آن ۵۶ بیماری متابولیک را در نوزادان شناسایی کرد.

محمد اسلامی با بیان اینکه استفاده از این فناوری هزینه های درمان را کاهش و کیفیت زندگی را افزایش می‌دهد، از وزیر بهداشت خواست تا دستور لازم را برای استفاده از این کیت‌های غربالگری صادر کند.

وی تولید رادیو دارو را نیازمند برخورداری از دانش و صنعت هسته ای دانست و گفت: بدون غنی‌سازی اورانیوم صنعت هسته ای معنا و مفهوم ندارد و کسانی که می‌گویند صنعت هسته‌ای موجب عقب ماندگی کشور است باید به این مهم توجه کنند که صنعت هسته‌ای شکافنده مسیر توسعه علم و فناوری است.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه امروز نام جمهوری اسلامی ایران در صنعت هسته ای می درخشد، افزود: دستاوردهای سازمان انرژی اتمی، تحول اساسی در حوزه دارویی ایجاد کرده است به طوری که این ظرفیت را داریم سهم قابل توجهی در بازارهای جهانی داشته باشیم.

اسلامی به ورود صنعت هسته ای به حوزه فناوری پلاسما و استفاده از آن در درمان بیماری ها اشاره کرد و گفت: حوزه پلاسما می‌تواند علاوه بر استفاده در بخش کشاورزی و صنعت، از پلاسماتراپی برای درمان سرطان و زخم‌های بدخیم به ویژه دیابت، استفاده شود.

وی در ادامه گفت: در ۲ سال اخیر نتیجه تحقیقات در مورد پلاسما را وارد مرحله عملیاتی برای درمان سرطان کردیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این آیین بیان کرد که حضور ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و رونمایی از ۲۰ قلم دارو در این نمایشگاه دستاورد بزرگی بوده و حوزه سلامت از لحاظ آموزش پزشکی، درمان و افزایش تخت های بیمارستانی و تولید در خودکفایی دارو همواره مورد توجه قرار گرفته است.

روح الله دهقانی فیروزآبادی در آخر تصریح کرد: ایران در دستیابی به افزایش تخت‌های بیمارستانی و دسترسی مردم به پزشکان در منطقه و دنیا رتبه ممتازی دارد، سرمایه گذاری ۴۰ ساله در حوزه سلامت باعث توانمندی ما شده و می توانیم در حوزه صادرات نیز کوشا باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *