Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

نتایج امیدوارکننده داروی برونشیولیت کودکان از شرکت سانوفی

نتایج امیدوارکننده داروی برونشیولیت کودکان از شرکت سانوفی

داروی تولید شده توسط شرکت فرانسوی سانوفی به عنوان اولین راه درمانی پیشگیرانه تایید شده در جهان برای مقابله با ویروس سنسیشیال تنفسی، عامل بیماری برونشیولیت شناخته شد.

خبرگزاری فرانسه با اختصاص دادن گزارشی در مورد این موضوع گفته است که نتایج استفاده از این دارو که از بستری شدن نوزادان در بیمارستان جلوگیری می کند، بسیار امیدوارکننده بوده است.

لابراتوار داروسازی سانوفی هدف از تولید این دارو را که نام آن nirsevimab نامیده شده است و همچنین شرکت بریتانیایی آسترازنکا که در تولید آن مشارکت داشته، کاهش خطر بستری شدن نوزادان مبتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی اعلام کرد.

به گزارش فرانس‌پرس، این دارو، اولین درمان پیشگیرانه مورد تایید در جهان علیه ویروس سنسیشیال تنفسی است که مهمترین عامل بیماری برونشیولیت یا التهاب نایژک‌ها در نوزدان و کودکان محسوب می‌شود.

در بیانیه شرکت سانوفی ذکر شده که مصرف تنها یک دوز از داروی nirsevimab در نوزادان زیر ۱۲ ماه در مقایسه با نوزادانی که هیچ دارویی را برای مقابله با ویروس سنسیشیال تنفسی دریافت نکرده‌اند به میزان ۸۳.۲۱ درصد در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان موثر بوده است.

این یافته نتیجه مرحله سوم از یک مطالعه گسترده روی بیشتر از ۸ هزار کودک در بریتانیا، فرانسه و آلمان است که با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌ شده در شرایط غیرآزمایشگاهی در طول یک سال گردش و انتقال ویروس صورت گرفته است.

از هر ۱۰ کودک، ۹ کودک پیش از دو سالگی به ویروس سنسیشیال تنفسی مبتلا می‌شوند

شرکت سانوفی در بیانیه خود افزود: «اگر داروی nirsevimab به همه نوزادان داده شود، میتوان بار سنگینی را از دوش سیستم های بهداشتی برداشت.»

در این بیانیه همچنین ذکر شده است که آندسته از مراقبت‌های بهداشتی که به طور مستقیم با ویروس سنسیشیال تنفسی ارتباط داشته (شامل مراقبت‌های بستری، سرپایی و پیگیری) در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۲۰ میلیون یورو هزینه در سطح جهان به همراه داشته است.

به گزارش فرانس‌پرس، در حال حاضر از هر ۱۰ کودک ۹ کودک قبل از ۲ سالگی به ویروس سنسیشیال تنفسی آلوده می شوند.

اگرچه عفونت ناشی از این ویروس عمدتا جدی و خطرناک نیست اما تقریباً از هر سه کودکی که برای برونشیولیت به اورژانس مراجعه می کنند، یک نفر نیاز به بستری شدن دارد.

مطالعه‌ای که طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ به شکل سراسری در فرانسه انجام شد، نشان داد که سالانه به طور متوسط ​​۵۰ هزار و ۸۷۸ کودک زیر ۵ سال به دلیل ابتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی طی دوره یاد شده در بیمارستان بستری شده‌اند.

سانوفی یادآور می شود که در این میان، کودکان زیر یک سال بیش از ۶۹ درصد بستری شدگان در بیمارستان را تشکیل می‌دادند که تعداد آنها سالانه بیش از ۳۵ هزار کودک گزارش شده است.

داروی nirsevimab تاکنون مجوز راه‌یابی به بازار در اتحادیه اروپا، بریتانیا و کانادا را برای پیشگیری از عفونت‌های دستگاه تنفسی تحتانی (شامل نای، نایژه و نایژک‌ها و ریه) ناشی از ویروس سنسیشیال تنفسی در نوزادان در اولین فصل مواجهه با این ویروس دریافت کرده است.

گفتنی است که درخواست تایید داروی nirsevimab در ایالات متحده نیز در دست بررسی است.

به صفحه اینستاگرام ما سر بزنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *