Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

تحقیقات WHO درمورد شربت‌های سرفه‌ مرگبار

تحقیقات WHO درمورد شربت‌های سرفه‌ مرگبار


سازمان جهانی بهداشت (WHO) درباره تولید شربت‌های سرفه‌ ای که منجر به مرگ بیش از ۳۰۰ کودک در سه کشور شده است در حال تحقیق است.
سازمان جهانی بهداشت شش داروساز را در هند و اندونزی شناسایی کرده که این شربت‌ها را تولید می‌کردند ولی آنها یا از اظهار نظر در مورد تحقیقات خودداری کرده‌اند و یا استفاده از مواد غیرمجاز را انکار کرده‌اند.بررسی‌ آزمایشگاهی نشان داده است که این شربت‌ها دارای مقادیر غیر مجاز دی‌اتیلن‌گلیکول یا اتیلن‌گلیکول بودند و باعث آسیب حاد کلیه شدند، مرگ کودکان در گامبیا آغاز شد و پس از آن مواردی در اندونزی و ازبکستان نیز دیده شد.سازمان جهانی بهداشت همچنان در حال بررسی تغییرات در راهنماهای بالینی تجویز شربت‌های سرفه میباشد. کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در حال ارزیابی شواهدی هستند که نشان می‌دهد چنین محصولاتی از نظر پزشکان برای کودکان ضروری است یا خیر.

از جهت دیگر WHO تحقیقات خود را در مورد آلودگی احتمالی دی‌اتیلن‌گلیکول و اتیلن‌گلیکول به چهار کشور فیلیپین ، کامبوج ، تیمور شرقی و سنگال نیز گسترش داده چرا که آنها هم این شربت‌های سرفه‌ را تهیه و مصرف کرده‌اند.

​​​​​​این سازمان از دولت‌های دیگر و صنایع داروسازی جهان خواست تا بررسی‌های فوری را برای ریشه‌کن کردن داروهای فاقد استاندارد و همچنین بهبود مقررات انجام دهند.

قبل از این ماجرا WHO هشدارهایی را برای شربت‌های سرفه ساخته شده توسط دو داروساز هندی Maiden Pharmaceuticals و Marion Biotech صادر کرده بود. این سازمان خبر داد که شربت‌های آنها با مرگ و میر در گامبیا و ازبکستان مرتبط می‌باشد.

این دو کارخانه تعطیل شده‌اند اما دولت هند در ماه دسامبر اعلام کرد که آزمایشات هیچ مشکلی در محصولات شرکت Maiden پیدا نکرده است و در حال حاضر این شرکت به دنبال بازگشایی و شروع دوباره كار خود مي‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *