Tehran - Jordan.str - East Atefi.str - No24
02126353697
info@vismanpharmed.com

امسال کمبود دارو نخواهیم داشت

امسال کمبود دارو نخواهیم داشت

وزیر بهداشت گفت: در سال جدید که با فرمایش مقام معظم رهبری، سال دانش بنیان و اشتغال نامیده شده، در تلاش هستیم با افزایش تولید دارو، کمبودها را برطرف کرده و صادرات داشته باشیم.

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی، در آیین تکریم و تقدیر از خادمان نوروزی سلامت، گفت: در ماه مبارک رمضان هستیم و در این ماه همه به دنبال عبادت و خودسازی هستند، کادر بهداشت، درمان و اورژانس کشور نیز از این قاعده مستثنی نیستند و حتی یک عبادت مضاعف هم دارند که آن عبادت، خدمت به مردم است.

وی افزود: در شروع سال 1401 مفتخر بودیم به بیانات مقام معظم رهبری که ایشان رضایت خودشان را از زحمات کادر بهداشت و درمان کشور اعلام کردند. کرونا، یکی از مسائلی بود که مملکت را فلج کرده بود؛ ما امسال بعد از دو سال شاهد شادی مردم بودیم که با خاطری آسوده، سفرها و دید و بازدیدها را آغاز کردند و همه اینها به دلیل زحمات کادر بهداشت و درمان و اورژانس کشور حاصل شد که از تعطیلات و تفریحات خودشان گذشتند و در اقصی نقاط کشور مستقر شده و آماده خدمت رسانی بودند.

وی افزود: ما تاریخ پر افتخاری را در کشورمان داریم که یکی از نقاط برجسته این تاریخ پرافتخار، خدمات اورژانس است. یادمان نرفته در دوران دفاع مقدس، کادر اورژانس در انتقال مجروحان چقدر زحمت می ‌کشیدند. در جریان انقلاب اسلامی نیز نیروهای اورژانس در صحنه های خطر حضور پیدا کرده و به مجروحین رسیدگی می کردند و این خدمات در صفحه تاریخ ماندگار شده است.

دکتر عین ‌اللهی ادامه داد: ما امروز وظیفه داریم که در شرایط موجود هم بتوانیم با توجه به علم روز خدماتمان را گسترش داده و به ‌روز کنیم. یکی از نکات مهم این است که در نوع خدماتمان باید کرامت مردم را حفظ کرده و با حفظ کرامت مردم به آنها خدمت ارائه دهیم. البته در بازدیدهایی که داشتیم این امر چشمگیر بود، اما باید بیشتر شود و ارائه خدمت با لبخند و حفظ احترام مردم باشد.

وی ادامه داد: با فعالیت های مستمر در حوزه واکسیناسیون کووید 19، اکنون به میزان ۱۴۸ میلیون دُز تزریق رسیده‌ ایم که این توفیق، قدرت بسیار زیادی را برای کشورمان به ارمغان آورده است. سازمان‌ های جهانی همگی متعجب هستند که طی این چند ماه چه اتفاقی در ایران رخ داده که واکسیناسیون با چنین جهشی پیشرفت کرده است و همه اینها با زحمات کادر سلامت میسر شد.

دکتر عین اللهی تاکید کرد: حفظ سلامت مردم برای ما اهمیت زیادی دارد و باید در هر شرایطی این مهم را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به بازدید رییس جمهور از اورژانس کشور، گفت: برای اولین بار بود که ریاست جمهور محترم در اورژانس کشور حضور پیدا کرده و از کارکنان اورژانس قدردانی کردند که این امر نیز نشان دهنده با ارزش بودن و برجسته بودن خدمات اورژانس است. اما احتیاج داریم که اورژانس مان به‌ روز تر شده و وسایل و تجهیزات پیشرفته ‌تر داشته باشد. امروزه امکانات آی تی پیشرفت زیادی کرده و می‌ توانیم از طریق تله مدیسین و از راه دور بسیاری از اقدامات و درمان‌ ها را انجام دهیم که این اقدامات هم آغاز شده و حتما تکمیل خواهد شد.

وی گفت: قبل از آغاز سال جدید با همه روسای دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور وبینار داشتیم و همه آنها آماده‌ باش کامل بودند. من هم توفیق داشتم که از نزدیک فعالیت‌ ها را ببینم. حدود ۳ میلیون ویزیت در ایام نوروز داشتیم که نشان ‌دهنده حجم کاری بوده که در اورژانس انجام شده است.

وی گفت: امسال مجلس محترم حدود سه میلیارد دلار ارز به وزارت بهداشت تخصیص داده که یک میلیارد دلار از سال قبل بیشتر است. بنابراین، امسال قطعا کمبود دارو نخواهیم داشت، البته داروها تنوع مختلفی دارند، اما مساله اصلی ما تامین داروهای ضروری مردم است. به ویژه در زمینه بیماری‌ های خاص بودجه خوبی تخصیص داده شده که امیدواریم عزیزان مبتلا به این بیماری ‌ها را به نحو احسن حمایت کنیم.

وی درخصوص پوشش بیمه ای گفت: اکنون بعد از ۴۳ سال از انقلاب اسلامی، هنوز همه مردم بیمه نیستند، اما امسال قطعا همه مردم را تحت پوشش بیمه همگانی قرار می ‌دهیم که اعتبارش هم دیده شده تا مردم دغدغه ای در این مورد نداشته باشند.

وزیر بهداشت بیان کرد: کارکنان حوزه سلامت خودشان را سربازان نظام می دانند و تا آخرین نفس مانند رزمندگان دفاع مقدس، برای ملت عزیزمان جانفشانی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که در معرض تهدیدات فضای مجازی و تبلیغات سوء در حوزه های مختلف، قرار داریم، نیاز است که کارکنان حوزه سلامت خدمات خود را به مردم معرفی کنند. از روابط عمومی دانشگاه ها و سازمان های تابعه وزارت بهداشت می خواهم که در انعکاس خدماتشان به سمع و نظر مردم بیشتر تلاش کنند، زیرا رسانه ها آن طور که شایسته است به این حوزه نمی پردازند. در حوزه کرونا کارکنان حوزه سلامت با جان و دل خدمت کردند، در این دوره 300 شهید مدافع سلامت داشتیم، جامعه بهداشت و درمان کشور، جامعه ای ایثارگر است و درخواست بنده این است  که دوستان رسانه ای واقعیت حوزه سلامت را به مردم نشان دهند. ممکن است به ندرت افرادی باشند که اینگونه نباشند، اما اکثریت کادر سلامت، فداکار و ایثارگرند. از طرف خود، به کادر بهداشت و درمان کشور خدا قوت می گویم و امیدوارم خداوند به آنها سلامتی دهد تا خدماتشان همچنان در کشور جاری و ساری باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *